Tepelné čerpadlo země voda Alpha-InnoTec

Vytápění i chlazení pomocí tepelného čerpadla země voda

Tepelné čerpadlo země vodaV rámci naší komplexní nabídky tepelných čerpadel rádi uvádíme i tepelné čerpadlo země voda. Tepelné čerpadlo pracuje na velmi jednoduchém  a přesto velmi efektivním principu sběru tepla ze země a jeho přeměnu v energii k vytápění a ohřevu vody. Pro své uživatele tak představuje velmi zajímavou kombinaci komfortně a bezpracně vytopeného prostoru spolu s nezávislostí na pevných palivech nebo plynu, a s velmi ekologickým provozem. Vstupní investice tepelného čerpadla země voda se pohybuje ve velmi rozumných mezích a navíc úspory budoucím denní provozem zajišťují skutečně rychlou návratnost.

Hydraulické a bezpečnostní komponenty jsou vestavěny přímo v modelu tepelného čerpadla. Ten samotný pak zabírá velmi malou plochu. Jeho umístění je tedy velmi variabilní a instalace technicky nenáročná. Okamžitě po připojení je systém připraven k vytápění i ohřevu vody. Velmi praktická je i možnost vestavěného zásobníku teplé vody.

Všechny modely řady tepelné čerpadlo země voda patří mezi jedny z nejtišších na trhu a disponují další velmi zajímavou funkcí - možností pasivního chlazení. V horkých letních měsících dokáže tepelné čerpadlo země voda využít technologii opačným směrem, tepelné čerpadlo zůstává vypnuté, zatímco systém využívá chladnějších teplot zeminy a dokáže výborně zastoupit klimatizaci. Navíc celý systém pracuje zcela automaticky. Podle vámi nastavených parametrů (topné křivky) si samo řídí výrobu tepla s klidovými fázemi a udržováním požadované hodnoty. Výborně sehrává informace z venkovní sondy s požadovanou teplotou topné vody. Touto dokonalou souhrou šetří další náklady a zvyšuje svoji efektivnost.

V současné době je to unikátní systém, který dokáže pracovat zároveň na ohřevu prostor i na jejich chlazení.

Tepelné čerpadlo země vodaVýhody tepelného čerpadla země voda

  • maximálně nezávislý a nízkonákladový provoz
  • velmi rychlá návratnost vstupní investice
  • ekologický provoz bez emisí
  • možnost vytopení i chlazení prostor
  • bezúdržbový provoz
  • maximální komfort ovládání

 

V případě vašeho zájmu vám rádi poskytneme podrobné technické údaje i nezávaznou konzultaci o tepelném čerpadlu země voda na www.solarex.cz

Kontaktní informace

Solarex s.r.o.
Grillova 142
Rakovník
269 01
Česká republika
IČ:
DIČ

Tepelné čerpadlo země voda Alpha-InnoTec je vždy dobrou volbou!